Dziś w ramach 20 kolejki Szkockiej Premiership odbędą się derby Edynburga,gdzie piłkarze Hibernianu podejmą drużynę Harts to trzecia konfrontacja w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami,gdzie dwa zwycięstwa odnieśli piłkarze Harts. Ale dziś faworytem tej konfrontacji jest drużyna gospodarzy,która w lidze zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 24 punktów odnosząc 6 zwycięstw,6 remisów i 7 porażek. Gospodarze po słabym okresie (nie wygrali od 2 miesięcy),ale po zmianie trenera widać poprawę gry i efektem jest odniesienie dwóch zwycięstw pod rząd.Pokonali Ross County (2-0) na wyjeździe,i w ostatniej kolejce na swoim boisku pokonali Kilmarnock (3-0),w bardzo dobrym stylu.Nowym trenerem gospodarzy jest Terry Butcher,który widać potrafi zmotywować swoich podopiecznych do dobrej gry,dziś do dyspozycji będzie miał wszystkich najważniejszych graczy,bo do składu powracają dwaj podstawowi zawodnicy pomocnik Kevin Thomson i napastnik Paul Heffernan. Piłkarze Hearts nadal zamykają ligową tabelę ,choć w ostatnim spotkaniu zremisowali z drużyną St. Mirren 1-1, to do opuszczenia strefy zagrożenia brakuje im 17 punktów. Należy dodać że goście rozpoczęli ten sezon z minusowym dorobkiem punktowym (-15 za problemy finansowe).Odnotowali do tej pory 3 zwycięstwa,4 remisy i 12 porażek,i raczej nie widzę tu aby byli w stanie utrzymać się w tym sezonie w lidze,mając w składzie zawodników z roczników 93-95. Dlatego proponuje zagrać w tym spotkaniu na zwycięstwo gospodarzy ,którzy są w dobrej formie i mają lepszych zawodników.
W jednym ze środowych spotkań w angielskiej Championship spotkają się drużyny Birmingham i Barnsley. Faworytem tej potyczki są gospodarze,którzy zajmują w tabeli 17 miejsce z dorobkiem 28 punktów notując do tej pory 7 zwycięstw,7 remisów i 9 porażek.Gospodarze maja serię 9 meczy bez porażki i dziś zechcą ten bilans poprawić bo graja z najsłabsza drużyną w lidze.Drużyna gospodarzy co sezon gra coraz gorzej a w tym sezonie jak nie zacznie wygrywać na swoim boisku i zdobywać punkty ze słabszymi drużynami to przyjdzie im walczyć o utrzymanie.Na swoim boisku zanotowali tylko 2 zwycięstwa a na taki zespól to z pewnością za mało,choć drużyna Birmingham znacznie lepiej gra na wyjazdach to wydaje mi się że w dzisiejszym spotkaniu pokażą swój potencjał i wygrają to spotkanie spokojnie. Drużyna gości Barnsley zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 16 punktów jak do tej pory wygrali zaledwie 3 spotkania,7 zremisowali i doznali 13 porażek Są jednym z kandydatów do spadku w tym sezonie,bo ich forma i styl gry nie zapowiada ich metamorfozy w tym sezonie.Strzelili zaledwie 20 bramek na 23 spotkania a stracili 41 co obrazuje ich grę w defensywie.Warto powiedzieć ,że drużyna gości na 11 rozegranych spotkań w ostatnim okresie zanotowała tylko jedno zwycięstwo Biorąc pod uwagę jakie problemy mają goście ze zdobywaniem bramek i jeszcze większym z zachowaniem czystego konta to o wynik tego spotkania jestem spokojny.W tym sezonie obydwa zespoły spotkały się już ,gdzie drużyna Birmingham na obiekcie drużyny Barnsley wygrała spokojnie 3-0.
Jednym ze spotkań w Nowym Roku w angielskiej League One jest mecz Milton Keynes - Colchester. Gospodarze tej konfrontacji zajmują w lidze 11 miejsce z dorobkiem 31 punktów notując 9 zwycięstw, 4 remisy i 9 porażek.Gospodarze maja pod koniec starego roku wyśmienita formę mają serię 3 meczy wygranych w dobrym stylu,ale w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość lidera ,gdzie przegrali na wyjeździe z Brentford 3-1.Gospodarzom brakuje do strefy barażowej o awans 7 punktów ,ale dodajmy że maja jedno spotkanie rozegrane mniej,dlatego w tym spotkaniu nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Po za tym grają na swoim boisku gdzie prezentują się dobrze,maja w swoim składzie super snajpera jakim jest Bamford, który strzelił już 14 bramek w tym sezonie. Goście drużyna Colchester zajmuje w lidze 14 miejsce z dorobkiem 27 punktów notując do tej pory 6 zwycięstw,9 remisów i 8 porażek.Drużyna przyjezdnych tez ma serię meczy z kompletem punktów w ostatnim okresie ,ale tak jak gospodarze odnieśli porażkę w ostatniej kolejce (tylko że Milton przegrał z liderem na wyjeździe) a Colchester przegrał na swoim boisku z Crewe które broni się przed spadkiem.I w tym przekonuje mnie że to spotkanie wygrają gospodarze ,bo patrząc na historię spotkań pomiędzy tymi zespołami to gospodarze wygrywali częściej.Obie drużyny są w środku tabeli ,ale w ostatnim okresie gospodarze mają lepsza formę i to oni według mnie są faworytami tej potyczki.
W pierwszym dniu roku bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie ,gdzie o punkty powalczą ekipy Southampton i Chelsea.Cichym faworytem tej konfrontacji jest drużyna gości,ale i gospodarze nie są drużyną do bicia i to na swoim boisku.Gospodarze po dobrym początku sezonu obniżyli loty i zajmują w lidze 9 miejsce z dorobkiem 27 punktów Zanotowali 7 zwycięstw,6 remisów i 6 porażek, strzelając przy tym 26 bramek a tracąc 20.Święci graja na swoim boisku ,gdzie średnia wynosi 2.8 bramki na mecz. Gospodarze byli najbardziej underowa drużyną w lidze,ale gdy kontuzji doznał Boruc to Southampton regularnie traci bramki.W 5 ostatnich meczach zaledwie raz udało im się zachować czyste konto,więc widać jaką rolę odgrywa nasz rodak w zespole gospodarzy.A patrząc w drugą stronę to Southampton w 10 meczach zaledwie raz nie trafili do bramki rywala. Gospodarze mają dobrych i bramkostrzelnych zawodników jakimi są Lallana - Rodriguez - Lambert,którzy potrafili strzelić bramki takim drużynom jak Newcastle, Manchester City, Everton i Tottenham. Goście w ostatnim okresie gra bardzo dobrze mają serię 4 meczy bez porażki. Zajmują 3 miejsce i do lidera tracą 2 punkty mając 40 punktów zanotowali 12 zwycięstw,4 remisy i 3 porażki.Średnia bramek z udziałem tego zespołu na wyjazdach to 2.7,więc patrząc na tą statystykę to w tym spotkaniu powinien paść over. Goście mają też dobrych snajperów jakimi są Hazard , Oskar ,Lampard,czy Eto,którzy są w stanie strzelić bramkę w tym spotkaniu.Blisko miesiąc temu pojedynek między tymi zespołami zakończył się wynikiem 3-1 dla Chelsea więc powtórka mile widziana,choć nie znaczy że dla gości może wynik będzie w drugim kierunku.
Dziś w ramach 18 kolejki spotkań Angielskiej Premier League zagrają ze sobą Chelsea i Swensa. Faworytem tej konfrontacji jest drużyna gospodarzy ,która zajmuje w lidze 4 miejsce z dorobkiem 34 punktów, zaliczając do tej pory 10 zwycięstw,4 remisy i 3 porażki.W dzisiejszym spotkaniu gospodarze musza zdobyć 3 punkty bo w następnej kolejce nie będzie tak łatwo o to bo na Stamford Bridge przyjedzie Liverpool.Mourinho ma tak silny skład ,że może rotować nim jak tylko chce i nie widać zmiany gry.Przykładem może być to że z Arsenalem na ławce siedzieli tacy gracze jak Cole, Mata, Luiz, Oscar, czy Schurrle, co dowodzi na ogromne możliwości Chelsea.Dziś też trener gospodarzy wystawi zmienników z myślą o niedzielnym spotkaniu.Swansea zajmuje w lidze 11 miejsce z dorobkiem 20 punktów notując do tej pory 5 zwycięstw,5 remisów i 7 porażek.Goście maja serię 3 meczy bez zwycięstwa po dwóch remisach (Hull 1-1 i Norwich 1-1), przegrali z Evertonem (1-2).Jak widać drużyna Swensy potrafi strzelać gole w każdym spotkaniu gorzej z grą defensywną,co z pewnością gwiazdy Mourinho to wykorzystają.Dodajmy ,że w drużynie gości zabraknie bramkarza nr 1 Vorma ,oraz czołowych zawodników z pola Dyera,i Michu.Dlatego uważam że ciężko będzie gościom uzyskać korzystny wynik w dzisiejszym spotkaniu ,ale na strzelenie bramki ich stać i w tym upatruje zagrać overa ,bo jeżeli goście strzelą to gospodarze chcąc wygrać muszą strzelić kilka bramek.
Dziś w lidze Angielskiej Premier League zaczyna się maraton ,ponieważ w 7 dni zawodnicy rozegrają 3 kolejki.W jednym z dzisiejszych spotkań zagrają ze sobą Hull City i Manchester United,faworytem tej potyczki jest drużyna przyjezdnych,która w tym sezonie po odejściu Fergusona gra poniżej oczekiwań. Zajmują w lidze 8 miejsce z dorobkiem 28 punktów notując do tej pory 8 zwycięstw,4 remisy i 5 porażek. Goście mają w tym maratonie dość słabych przeciwników, bo dziś mają Hull,potem zagrają z Norwich i w nowy rok zagrają z Totenhamem,więc cel jest jeden zdobyć 9 punktów i zbliżyć się do czołówki. Zespół Moyesa ma serię 4 meczy bez porażki i wydaje się ,że dziś wygrają następne spotkanie.Goście zagrają bez kontuzjowanych Carricka i van Persie’go,a występ Welbecka stoi pod znakiem zapytania.Zespół gospodarzy Hull zajmuje w lidze 12 miejsce z dorobkiem 20 punktów notując 5 zwycięstw,5 remisów i 7 porażek.Gospodarze maja serię 3 remisów w lidze ,bo zremisowali z WBA 1-1, Stoke 0-0 i Swansea 1-1,a wcześniej przegrali z Arsenalem,więc 4 meczy bez zwycięstwa. Ale drużyna gości nie może zlekceważyć gospodarzy ,bo są oni w stanie zrobić niespodziankę a przekonał się o tym Liverpool, gdzie przegrał na boisku dzisiejszego gospodarza 3-1. Podsumowując to w tym spotkaniu proponował bym zagrać overa ,bo kurs wyższy a i gospodarze są w stanie strzelić bramkę w dzisiejszym spotkaniu.
Dziś zostanie rozegrany ostatni mecz 17 kolejki angielskiej Premier League ,gdzie Arsenal na swoim boisku zagra z Chelsea.Jest to szlagier tej kolejki ,bo zdecydowanego faworyta nie ma w tym pojedynku,oba zespoły zajmują czołowe lokaty w lidze i walczą w tym sezonie o Mistrzostwo.Arsenal zajmuje w lidze 3 miejsce z dorobkiem 35 punktów tracąc do lidera jeden punkt.Gospodarze mają na koncie 11 zwycięstw,2 remisy i 3 porażki. Arsenal ma serię 3 meczy bez zwycięstwa , bo zremisował z Evertonem 1-1,następnie przegrał w LM z Napoli 0-2 ,i ostatnio przegrał z kretesem z Manchesterem City 3-6.Można w tym upatrywać spadek formy,ale takie spotkania jak z Chelsą dodaje adrenaliny piłkarzom i dlatego mecz zapowiada się interesująco. Chelsa zajmuje w lidze 5 miejsce z dorobkiem 33 punktów i tracą do lidera 3 punkty. Goście do tej pory zanotowali 10 zwycięstw,3 remisy i 3 porażki.Ostatnie mecze w wykonaniu gości to bardzo dobra gra ,chociaż odpadli z pucharu ligi przegrywając w ćwierćfinale na wyjeździe w dogrywce z Sunderlandem 1-2. Ale poprzednie spotkania nie wyglądały źle bo wcześniej w lidze wygrała z Crystal Palace 2-1,w LM wygrała ze Steauą Bukareszt 1-0, ale mieli też wpadkę gdzie przegrali na początku miesiąca ze Stoke 3-2.Więc podsumowując obie drużyny graja o wyższe cele w tym sezonie, grają na takim samym poziomie,maja wspaniałych zawodników,i trenerów. W tym spotkaniu nikt nie może sobie pozwolić na porażkę dlatego uważam ,że w tym spotkaniu padnie remis.
W dzisiejszym spotkaniu zamykającym 19 kolejkę 2 Bundesligi zagrają ze sobą Ingolstadt i Kaireslautern. Faworyta tej konfrontacji można upatrywać w zespole gości ,ale przy ostatnim kryzysie jaki maja był bym ostrożny z tym faworytem,dlatego proponuje zagrać overa w tym spotkaniu.Ingolstadt zajmuje w lidze 14 miejsce z dorobkiem 21 punktów co klasyfikuje ich w strefie spadkowej ,gdzie jest ścisk niby zajmują to 14 miejsce ,ale maja tyle samo punktów co przedostatnia drużyna.Gospodarze do tej pory zanotowali 6 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek.Widać w grze gospodarzy zwyżkę formy ,bo na ostatnich 5 meczach ligowych zdobyli aż 10 punktów!. Drużyna gości zespól Kaiserslautern,gdzie na początku sezonu był brany pod uwagę awansu to teraz gra bardzo słabo. Mają serię 3 meczy bez zdobyczy punktowej,i dziś zechcą to poprawić .Zajmują w lidze 7 miejsce z dorobkiem 28 punktów zanotowali do tej pory 8 zwycięstw,4 remisy i 6 porażek, i przy ewentualnym zwycięstwie mogą awansować nawet na 3 miejsce. Podsumowując to obie będą walczyć o zwycięstwo i nie zadowolą się remisem,bo podział punktów nic im nie da. K'Lautern chce wygrać ,aby dogonić drużyny walczące o awans,natomiast Ingolstadt aby uciec ze strefy spadkowej. Dlatego uważam że spotkanie będzie dobrym widowiskiem ,bo obie drużyny muszą się otworzyć i grać szybką piłkę aby zdobywać gole potrzebne do wygrania tego spotkania.
Dziś na zakończenie 19 kolejki niemieckiej 2 Bundesligi,spotkają się drużyny Furth i Aalen. Faworytem tej potyczki jest oczywiście drużyna gospodarzy ,która zajmuje w lidze 2 miejsce i w tym sezonie walczy o Bundesligę.Jak wspomniałem Wice-lider ma 32 punkty i do lidera traci 4 punkty, zanotowali do tej pory 10 zwycięstw,2 remisy i 6 porażek. Gospodarze w poprzednim sezonie spadli z najwyższej fazy rozgrywkowej, i przy takiej dyspozycji jaką prezentują ,plus doświadczenie zawodników są jednym z kandydatów do powrotu do elity niemieckiego futbolu. Grają bardzo ofensywnie są obecnie najskuteczniejszym zespołem w rozgrywkach w tym sezonie,mają strzelonych 34 bramki,a najskuteczniejszym strzelcem jest Stieber z 7 trafieniami. Oprócz wymienionego snajpera nie wolno zapomnieć o takich zawodnikach jak Trinks, Sukalo,Fuulkrug,czy Weilandt,którzy tez pełnią rolę pierwszoplanowe w drużynie gospodarzy.Przed tygodniem gospodarze zaliczyli wpadkę ,gdzie przegrali z Bielefeld 4-1,i dziś na pewno zechcą pokazać że był to wypadek przy pracy i wygrają to spotkanie strzelając przeciwnikom kilka bramek. Goście drużyna Aalen zajmuje w lidze 11 miejsce z dorobkiem 23 punktów zanotowali 6 zwycięstw,5 remisów i 7 porażek.Goście prezentują się poniżej oczekiwań ,bo na 5 ostatnich spotkań przegrali 3,a i pozycja w tabeli nie jest bezpieczna ,bo od strefy spadkowej dzieli ich tylko 2 punkty. Zespól Aalen w ostatnim okresie gra bardzo słabo w defensywie,bo z pięciu spotkań zaledwie raz zachowali czyste konto. Podsumowując to spotkanie w dzisiejszym dniu powinni wygrać gospodarze ,bo mają lepszy zespół graja na swoim boisku i mają na celu awans ,a z takimi drużynami chcąc awansować należy wygrywać .
Dziś w holenderskiej Eredivise zostanie rozegrane spotkanie 18 kolejki ,gdzie spotkają się Roda i Ajax.Faworytem tej potyczki jest drużyna gości,która walczy w tym sezonie o obronienie tytułu z zeszłego sezonu.Aktualnie zajmują 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów,notując do tej pory 10 zwycięstw,4 remisy i 3 porażki.Maja ogromną szanse ,aby w tej kolejce wskoczyć na fotel lidera ,bo wicelider z Twente i lider Vitesse zremisowały swoje wczorajsze spotkania,ale aby tego dokonać goście muszą dzisiejsze spotkanie wygrać.Ajax jest w wysokiej formie nie przegrał od dziewięciu spotkań a mając szanse wskoczenia na fotel lidera na pewno jej nie zmarnują.Gospodarze tego starcia Roda zajmuje w lidze 15 miejsce z dorobkiem 18 punktów. Jak do tej pory zanotowali 4 zwycięstwa,6 remisów i 7 porażek,strzelając przy tym 29 bramek a tracąc o 10 więcej. Ostatnio gospodarze nie mają najlepszej passy, bo nie wygrali od 6 kolejek w lidze ,nawet nie dali rady drużynie która zajmuje ostatnie miejsce w lidze ,czyli NEC gdzie przegrali 4-3 prowadząc do przerwy 2-0.Gospodarze sa jednak nie obliczalni na swoim boisku ,bo gdy maja dzień potrafią wygrać z najlepszymi drużynami a przekonali się o tym drużyny z czołówki takie jak Vitesse ( przegrali w pucharze 3-1),z PSV w lidze oraz w pucharze, czy zremisowali z Heerenveen 3:3.Więc widać że nie można lekceważyć gospodarzy,wydaje mi się że jednak piłkarze Ajaksu tego nie zrobią i wygrają to spotkanie.




