W poniedziałkowy wieczór na Mistrzostwach Europy U21 dojdzie do pojedynku pomiędzy reprezentacjami Niemiec i Danii. Faworytem tej konfrontacji są nasi zachodni sąsiedzi, którzy w eliminacjach byli bezkonkurencyjni zajmując 1 miejsce mając przewagę nad drugą drużyną aż 10 punktów. Podopieczni trenera Stefana Kuntza mają serię 12 kolejnych meczy bez porażki i w tym poniedziałkowym spotkaniu raczej nie przerwą tej dobrej statystyki. Reprezentacja Danii w swojej grupie eliminacyjnej zajęła 1 miejsce mając na koncie 7 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę strzelając przy tym 30 bramek i tracąc 8. Dodajmy że reprezentacja Danii grała w naszej grupie gdzie wyprzedziła naszą kadrę tylko o 1 punkt. Reprezentacja przyjezdnych w ostatnich 6 meczach zanotowała aż 4 porażki. Reprezentacja Niemiec ma w swojej kadrze bardziej doświadczonych zawodników ,którzy mają większy potencjał i dlatego to oni powinni zdobyć na inagurację 3 punkty.
W poniedziałek zostaną rozegrane kolejne mecze na Mistrzostwach Europy U21 a jednym z nich jest konfrontacja pomiędzy reprezentacjami Serbii i Austrii. Serbowie wydają się tu faworytem ponieważ w swojej grupie eliminacyjnej zajęli 1 miejsce notując 8 zwycięstw i 2 remisy strzelając przy tym 23 bramki i tracąc 5. Gospodarze tego pojedynku maja znakomitą serię bo na 13 ostatnich meczy przegrali tylko raz z Włochami 0-1. Największą gwiazdą reprezentacji Serbii jest nowy zawodnik Realu Madryt Luka Jovic, a nie wolno zapomnieć o Nikoli Milenkovicia z Fiorentiny, i Andriję Zivkovicia z Benfici. Reprezentacja Austrii w swojej grupie zajęła 2 miejsce ( zaraz za reprezentacją Serbii) odnosząc 7 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki strzelając przy tym 25 bramek i tracąc 7. Podopieczni trenera Wernera Gregoritscha na 10 ostatnich meczy przegrała tylko 2 razy więc mecz zapowiada się interesująco, ale w końcowym rozrachunku liczę na to że 3 punkty zdobędą Serbowie, którzy mają lepszych zawodników i bardziej doświadczonych.
Dość ciekawie zapowiada się spotkanie wieczorne gdzie na Mistrzostwach Euro 21 zagrają ze sobą drużyny reprezentacyjne Włoch i Hiszpanii. Gospodarze turnieju nie grali eliminacji a w meczach towarzyskich nie prezentowali się za dobrze bo na 10 ostatnich meczy wygrali tylko 2 razy. Drużyna Luigiego di Biagio ze względu na to ze grają na swoich boiskach są jednym z faworytów tej imprezy. Po za tym mają w swojej kadrze takich zawodników jak Chiesa, Barrella, Pellegrini, Cutrone i Moise Kean z Juventusu co jest gwarancją bramek. Goście reprezentacja Hiszpanii w eliminacjach zajęła 1 miejsce wyprzedzając między innymi reprezentacje Irlandii Północnej, Słowacji. Przyjezdni na 10 ostatnich spotkań przegrali tylko raz ulegając reprezentacji Irlandii Północnej. Hiszpanie też na tej imprezie będą mieli znakomitych zawodników takich jak Fabian Ruiz, Carlos Soler, Dani Ceballos, Mikele Oyarzabal, czy Borja Mayoral. Patrząc na dyspozycję obu ekip w ostatnim czasie to faworytem wydaję się reperezentacja Hiszpanii ale przy takich zawodnikach po obu stronach over wydaje się pewniejszym, poza tym w meczach pomiędzy tymi reprezentacjami zawsze pada sporo bramek ,bo na 8 spotkań tylko raz nie padło mniej niż 2,5 bramki.
W niedzielę zostaną rozpoczęte Mistrzostwa Europy do lat 21 a na inaugurację zagra nasza reprezentacja z Belgią,która jest faworytem tej konfrontacji. Podopieczni trenera Czesława Michniewicza w gronie finalistów Euro 2019 dość sensacyjnie eliminując w barażu reprezentację Portugalii ulegając 0-1 na swoim boisku a w rewanżu pokonując swoich przeciwników 3-1. Nasza reprezentacja na 10 ostatnich meczy przegrała tylko 2 razy ulegając reprezentacjom Portugalii i Serbii. W tym meczu w naszej kadrze zabraknie kontuzjowanych Bartłomieja Drągowskiego, i Bartosza Kapustki, ale dobrą wiadomością jest fakt ze do składu powraca Dawid Kownacki. Goście drużyna reprezentacji Belgii w swojej grupie eliminacyjnej zajęła 1 miejsce wyprzedzając takie reprezentacje jak Szwecja , Turcja, czy Węgry. Reprezentacja Belgii ostatnio nie prezentuje się za dobrze bo w 3 ostatnich meczach zanotowali 2 porażki i remis ,ale wcześniej mieli serię 9 kolejnych zwycięstw. W tym meczu inauguracyjnym w drużynie Belgii zabraknie takich zawodników jak Zinho Vanheusden i Landry Nany Dimata którzy są kontuzjowani. W tym meczu faworytem są nasi przeciwnicy ale ja proponuje zagrać overa bo wyniki ostatnich spotkań obu drużyn i ich potencjał ofensywny wskazują na to, że bramki powinne paść po obu stronach.
Dziś kolejne mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy a jednym z nich jest konfrontacja reprezentacji Francji i Andory w grupie H. Aktualni Mistrzowie Świata w tabeli tej grupy zajmują 2 miejsce z dorobkiem 6 punktów po tym jak zanotowali 2 zwycięstwa i porażkę strzelając przy tym 8 bramek i tracąc 3. Podopieczni trenera Didiera Deschampsa ostatnio zaliczyli wpadkę przegrywając z Turcją 0-2 nie prezentując się za dobrze, więc dziś zechcą zrewanżować się swoim kibicom i wysoko pokonać reprezentację Andory. Mistrzowie Świata porażką z Turcją przerwali serię 4 zwycięskich spotkań. Reprezentacja Andory to jeden z najsłabszych zespołów w Europy który aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej z dorobkiem 3 porażek i bilansem bramkowym 0-6. Po za tym reprezentacja dzisiejszych gospodarzy ma serię 11 kolejnych meczy bez zwycięstwa i dziś też raczej nie poprawią tej statystyki a jedyną niewiadomą jest tylko ile bramek drużyna Trójkolorowych zaaplikuje swoim rywalom ja liczę na przynajmniej 4 gole.
Dziś w 4 kolejce eliminacji do Euro 2020 dojdzie do pojedynku pomiędzy reprezentacjami Włoch i Bośnii i Hercegowiny. Faworytem tego pojedynku są gospodarze,którzy po 3 kolejkach zajmują fotel lidera z kompletem 9 punktów po tym jak pokonali takie reprezentacje jak Finlandii, Liechtensteinu, i Grecji aplikując im 11 bramek nie tracąc żadnej. Drużyna Roberto Manciniego ma znakomita serię 7 kolejnych meczy bez porażki i dziś zechce podtrzymać tą dobrą statystykę. Dziś w drużynie reprezentacji Włoch zabraknie takich zawodników jak Leonardo Spinazzola i Cristiano Biraghi, którzy są kontuzjowani. Reprezentacja Bośni i Hercegowiny w tabeli tej grupy zajmują 4 miejsce z dorobkiem 4 punktów po tym jak wygrali z Armenią 2-1, zremisowali z Grecją 2-2 i przegrali z Finlandią 2-0. Bośniacy nie prezentują się ostatnio za dobrze bo na 10 meczy zanotowali tylko 5 zwycięstw i tylko w 6 spotkaniach strzelili bramkę. Dziś w drużynie przyjezdnej nie zagrają tacy zawodnicy jak Sead Kolašinac i Rade Krunić którzy są kontuzjowani ,ale dobrą wiadomością jest fakt że po zawieszeniu za czerwoną kartkę do kadry Bośni powraca Miralem Pjanic. Liczę dziś w tym spotkaniu na kilka bramek i padną po obu stronach.
W meczu grupy A eliminacji Mistrzostw Europy reprezentacja Czech podejmie na swoim boisku reprezentację Czarnogóry. Gospodarze w tabeli tej grupy zajmują 2 miejsce z dorobkiem 3 punktów mając na koncie 1 zwycięstwo i 1 porażkę i bilans bramkowy 2-6. Nasi południowi sąsiedzi na 10 ostatnich meczy zanotowali 5 zwycięstw, i 5 porażek a na swoim boisku przegrali z Brazylią, Niemcami, i Ukrainą ale w każdym z 10 spotkań strzelili przynajmniej jedną bramkę. Goście drużyna Czarnogóry w tabeli tej grupy zajmuje ostatnie 5 miejsce z dorobkiem 2 punktów po tym jak zremisowała z Bułgarią i Kosowem po 1-1 i ulegając Anglii aż 5-1. Czarnogórcy mają serię 5 kolejnych meczy bez zwycięstwa a na 10 ostatnich spotkań zanotowali 2 zwycięstwa pokonując 2 razy reprezentację Litwy. Patrząc na dyspozycję obu ekip i na jakoś zawodników to zdecydowanym faworytem wydają się reprezentacji Czech, którzy na 2 rozegrane mecze z reprezentacją Czarnogóry zawsze byli górą pokonując ich 1-0 i 2-0 więc w tym spotkaniu też liczę na ich zwyciestwo.
Godny uwagi wydaje się też mecz Hiszpanii i Szwedów w ramach 4 kolejki grupy F eliminacji Mistrzostw Europy. Gospodarze zajmują 1 miejsce z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramkowym 8-2 po tym jak pokonali Norwegię 2-1, Maltę 2-0, i Wyspy Owcze 4-1. Hiszpanie na 10 ostatnich spotkań zaliczyli 7 zwycięstw, 2 porażki i jeden remis zachowując tylko 3 razy czyste konto. Reprezentacja Szwecji w tabeli tej grupy zajmuje 2 miejsce z dorobkiem 7 punktów mając na koncie 2 zwycięstwa i 1 remis a ich bilans bramkowy to 8-4. Skandynawowie w eliminacjach pokonali reprezentacje Rumunii 2-1 i Maltę 3-0 oraz zremisowali z Norwegią 3-3. Szwedzi na 10 ostatnich meczy zanotowali tylko 2 porażki i tylko 2 razy nie strzelili bramki zachowując tylko 4 razy czyste konto. Podsumowując ten pojedynek mimo że Hiszpanie są faworytem to najlepszym rozwiązaniem będzie zagrać overa w tym pojedynku, ponieważ gości stać na strzelenie bramki.
Ciekawie zapowiada się konfrontacja pomiędzy reprezentacjami Polski i Izraela w ramach 4 kolejki grupy G eliminacji Mistrzostw Europy. Nasza reprezentacja zajmuje 1 miejsce z dorobkiem 9 punktów o tym jak wygrali z Austrią 1-0, Łotwą 2-0 i Macedonią 1-0, ale styl w jakim to zrobili ma wiele do życzenia. Podopieczni trenera Brzęczka mają serię 3 meczy zwycięskich ale wcześniej nie potrafili wygrać od 6 kolejnych spotkań. W tych zwycięskich spotkaniach eliminacyjnych w naszej reprezentacji nie widać pomysłu na grę i tylko łut szczęścia pozwolił im na zdobycie aż tylu punktów. W każdym spotkaniu gramy w innym zestawieniu i innym ustawieniu taktycznym i jak byśmy nie ustawieni to styl jest tragiczny. Izrael w tabeli tej grupy zajmuje 2 miejsce z dorobkiem 7 punktów mając na koncie 2 zwycięstwa i i 1 remis a ich bilans bramkowy to 8-3 po tym jak pokonali Austrię 4-2 i Łotwę 3-0 oraz zremisowali z Słowenią 1-1. Podopieczni trenera Andreasa Herzoga w 7 ostatnich meczach przegrali tylko raz ulegając Szkocji 3-2. W reprezentacji gości zabraknie między innymi Moanesa Daboura i Tomer Hemeda którzy ze względów osobistych nie mogą grać w tym spotkaniu. Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Izraela jest Eran Zahavi, broniący na co dzień barw Guangzhou R&F, który ma na koncie już 7 bramek w tych eliminacjach. Patrząc na dyspozycję obu ekip i styl jaki prezentują to przyjezdni według mnie zdobędą 3 punkty.
Dziś w finałowym pojedynku Ligi Narodów zagrają ze sobą reprezentacje Portugalii i Holandii. W tym pojedynku faworytem wydaje się drużyna gospodarzy ,która nie przegrała na swoim terenie od 10 kolejnych spotkań, ale należy dodać że ostatnią porażkę zaliczyli właśnie z drużyną pomarańczowych, więc Ronaldo i spółka będą mieli okazje na rewanż. Dziś w drużynie Portugalii nie pewny jest występ Pepe, który opuścił murawę w spotkaniu ze Szwajcarią po tym jak nabawił się lekkiego urazu upadając na bark. Holandia to rewelacja tych rozgrywek, ponieważ w fazie grupowej wyeliminowała takie reprezentacje jak Francja i Niemcy a w półfinale po dogrywce wyeliminowali Anglię. Podopieczni Ronalda Koemana grają ostatnio znakomicie ponieważ na 10 ostatnich meczy zanotowali tylko 2 porażki. Czołowe role w tej reprezentacji odgrywają zawodnicy Ajaksu którzy w Lidze Mistrzów awansowali do finału. Dziś jednak liczę na gospodarzy, którzy przy pomocy Ronaldo powinni zdobyć trofeum i tym samym zapewnić sobie udział w Mistrzostwach Europy.

