Ciekawie zapowiada się rewanżowy mecz Ligi Europy w którym to drużyna Sarajeva podejmie na swoim boisku drużynę Atalanty Bergamo. W pierwszym spotkaniu padł remis 2-2 i w rewanżu w lepszej sytuacji są gospodarze. Podopieczni Husrefa Musemicia po 2 kolejkach w lidze bośniackiej mają na koncie 1 zwycięstwo, i 1 porażkę. Drużyna z Bośni i Hercegowiny na 10 ostatnich meczy zanotowała tylko 2 porażki i należy dodać że w każdym z tych meczy strzelili przynajmniej 1 bramkę. W kadrze gospodarzy są Krste Velkoski i Mersudin Ahmetovic, którzy w poprzednim sezonie strzelili 26 goli. Goście drużyna Atalanty jest jeszcze przed sezonem a w meczach kontrolnych zanotowali 4 zwycięstwa i 1 remis. Patrząc na zdobycze bramkowe przyjezdnych można zauważyć że na 10 ostatnich meczy tylko w jednym nie strzelili bramki. W tym spotkaniu podopieczni trenera Gian Piero Gasperiniego muszą zaatakować i strzelić bramkę bo tylko zwycięstwo daje im awans, a to stworzy okazję na kontry dla gospodarzy, więc kilka bramek powinno wpaść tym spotkaniu. Dlatego over w tej konfrontacji jest jak najbardziej prawdopodobny.
Ciekawie zapowiada się rewanżowy mecz Ligi Europejskiej gdzie AEK Larnaca (Cypr) podejmie na swoim boisku Dundalk (Irlandia). W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis i w rewanżu faworytem są gospodarze, którzy na swoim boisku grają bardzo dobrze. AEK Larnaca na swoim boisku przegrała tylko raz na 24 mecze poza tym dodając jeszcze wielki upał i spontanicznych kibiców to wygrana gospodarzy wydaje się pewniakiem. Dundalk w swojej lidze zajmuje 1 miejsce po 27 kolejkach mając na koncie 20 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki strzelając przy tym 62 bramki i tracąc 12. Irlandczycy mają serię 15 kolejnych meczy bez porażki gdzie tylko raz zremisowali. Patrząc na wyniki obu ekip mecz zapowiada się interesująco, ale w kadrze zespołu z Cypru jest o wiele lepszych zawodników z różnych krajów, bo są Hiszpanie, Brazylijczyk, Australijczyk a w kadrze Dundalk są rodzimi piłkarze i 2 anglików. Wiec rozważając wszystkie aspekty za i przeciw faworyt może być tylko jeden i inny wynik niż zwycięstwo AEK będzie sporą niespodzianką.
W czwartek wczesnym popołudniem zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie Ligi Europy w którym to drużyna Trencina podejmie na swoim boisku drużynę Górnika Zabrze. Faworytem do awansu są gospodarze,którzy w meczu przed tygodniem w Zabrzu wygrali 1-0 , będąc lepszą drużyną. Gospodarze tego pojedynku w swojej lidze w debiucie sezonu przegrali z Ruzomberok 1-4 ale kluczową sytuacją było to że od 65 minuty grali w 9 po dwóch czerwonych kartkach. Wcześniej Trencin miał serię 4 kolejnych meczy bez porażki. W tym meczu gospodarze zagrają osłabieni brakiem jedynie Lukáša Skovajsa , który jest kontuzjowany. Goście drużyna Górnika po wspaniałym poprzednim sezonie w tym nie zachwycają. Podopieczni trenera Marcina Brosza w lidze po 2 kolejkach zajmują 10 miejsce z dorobkiem 2 punktów. Przyjezdni mają serię 5 kolejnych meczy bez zwycięstwa , i z taką dyspozycją nie wydaje mi się aby w tym spotkaniu się przełamali. W tym meczu nasz reprezentant zagra osłabiony brakiem takich zawodników jak Łukasz Wolsztyński i Wojciech Hajda ,którzy są kontuzjowani. Patrzac na formę obu ekip wydaje mi się że słowacka drużna wygra to spotkanie i awansuje do dalszej fazy rozgrywek w Lidze Europy.
Dość ciekawie zapowiada się konfrontacją pomiędzy Malmo FF i CFR Cluj w ramach meczu rewanżowego eliminacji Ligi Mistrzów. W meczu przed tygodniem na terenie Rumunii drużyna Malmo wygrała 1-0 i przed rewanżem jest w doskonałej sytuacji. Gospodarze w swojej lidze po 16 kolejkach zajmują 8 miejsce mając na koncie 7 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek i bilansem bramkowym 24-21. Szwedzki zespół na swoim boisku jest bardzo groźny, bo na 10 ostatnich meczy przegrał tylko raz. W tym rewanżowym spotkaniu gospodarze zagrają osłabieni brakiem takich zawodników jak Andersson i Lewicki, którzy są kontuzjowani. Przyjezdni swój sezon dopiero zaczęli gdzie po 2 kolejkach zajmują w swojej lidze 8 miejsce mając na koncie 2 remisy gdzie strzelili 1 bramkę i tyle samo stracili. CFR Cluj w ostatnich 10 meczach przegrało tylko raz i był to mecz przed tygodniem. Patrząc na statystyki obu ekip wydaje mi się że gospodarze powinni wygrać ten mecz i tym samym awansować do następnej rundy, Ligi Mistrzów
W środę wieczorem zostanie rozegrane jedno z rewanżowych spotkań eliminacji do Ligi Mistrzów a zagrają ze sobą drużyny Midtjylland i Astany. W pierwszym spotkaniu w Kazachstanie Astana wygrała 2-1 i przed rewanżem stoją na dobrej pozycji, bo do awansu wystarczy im remis. Gospodarze aby awansować muszą wygrać i wydaje mi się że są w stanie to uczynić. Midtjylland na chwilę obecną po 3 kolejkach w swojej lidze zajmuje 8 miejsce, ale zaczynają grać coraz lepiej, co pokazali w ostatniej kolejce pokonując Esbjerg 3:1. Gospodarze tej konfrontacji na swoim boisku spisują się znakomicie mając na 10 ostatnich meczy 7 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę. W tym środowym meczu w drużynie gospodarzy nie zagrają tacy zawodnicy jak Hassan i Riis ,którzy są kontuzjowani. Goście drużyna Astany radzi sobie bardzo dobrze w ostatnim czasie, ale w swoim kraju nie ma konkurencji, bo po 20 kolejkach zajmuje 1 miejsce z przewagą 6 punktów nad drugim zespołem. Przyjezdni mają serię 11 kolejnych meczy bez porażki, ale jak wspominałem na swoim podwórku nie sobie równych a we wcześniejszej rundzie Ligi Mistrzów rywalizowali z Czarnogórską Sutjeską gdzie wygrali 2-0 i 1-0. Astana na swoim boisku jest bardzo mocna przez to że grają na sztucznej murawie, jest tam bardzo gorąco, a dla drużyn z Europy to masakra. W rewanżu w Danii już Astanie tak łatwo nie pójdzie, bo według mnie Midtjylland jest lepszą drużyną, i to ona powinna wygrać i awansować dalej.
W jednym z rewanżowych spotkań eliminacyjnych Ligi Mistrzów rozgrywanych w środę dojdzie do konfrontacji pomiędzy HJK Helsinki i Bate Borisow. Faworyta ciężko wskazać w tym meczu bo obie drużyny w swoich ligach są bezapelacyjni. W meczu przed tygodniem na Białorusi padł bezbramkowy remis więc sprawa awansu jest otwarta. Gospodarze w swojej lidze po 21 kolejkach zajmują fotel lidera mając na koncie 15 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki a ich bilans bramkowy to 40-16. Mistrz Finlandii ma serię 6 kolejnych meczy bez porażki, gdzie tylko raz nie strzelił bramki ale tylko 2 razy zachował czyste konto. Przyjezdni w swojej lidze po 17 kolejkach też są liderem mając na koncie 14 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę a ich bilans bramkowy to 30-10. Bate ma serię 9 kolejnych meczy bez porażki gdzie w 2 meczach nie strzelili bramki a jeżeli chodzi o stratę bramek to w 4 zachowali czyste konto. Patrzac na oba kluby i ich wyniki wydaje się najlepszym rozwiązaniem będzie zagrać w tym spotkaniu na bramki. Po bezbramkowym remisie w rewanżu HJK mając za sobą kibiców i atut swojego boiska zaatakują aby strzelić bramkę co stworzy sytuację dla przyjezdnych na kontry, więc liczę tu na przynajmniej 2 bramki.
W drugim sobotnim meczu 2 kolejki naszej ekstraklasy zobaczymy konfrontację pomiędzy Koroną Kielce i Legią Warszawa. Gospodarze w 1 kolejce zanotowali remis w Zabrzu 1-1 z tamtejszym Górnikiem. Podopieczni trenera Gino Lettieriego mają serię 3 kolejnych meczy bez porażki zaliczając 2 remisy i zwycięstwo. Po poprzednim sezonie z klubu z Kielc odeszli tacy zawodnicy jak Kaczarawa, Alomerović i Gostomski a w ich miejsce nie sprowadzono wartościowych zawodników. W tym sobotnim meczu w drużynie z Kielc nie zagra Cebula, który jest kontuzjowany a pod znakiem zapytania stoi występ Diawa, który w 15 minucie meczu w Zabrzu musiał opuścić boisko. Legia po słabym początku sezonu w którym zaliczyli 3 porażki ( z Arką w Superpucharze, z Zagłebiam w Lidze, oraz z Trnava w Lidze Mistrzów) i 2 zwycięstwa nad Cork, w tym meczu muszą zdobyć 3 punkty, aby przedłużyć byt trenera Klafuricia na tym stanowisku. W drużynie przyjezdnej nie zagrają tacy zawodnicy jak Jarosław Niezgoda,Michał Kucharczyk, William Remy , Łukasz Turzyniecki, Krzysztof Mączyński, którzy są kontuzjowani a występ Pazdana i Jędzyjczyka jest nie pewny. W kadrze mimo tak sporych absencji są znakomici zawodnicy tacy jak Carlitos, czy Kante, którzy jak zaskoczą z formą strzelecką to sami mogą wygrać każde spotkanie. Dlatego liczę że w końcu Legia zagra na swoim poziomie ( jak na polską ekstraklasę ) i pokona Koronę.
Jednym ze sobotnich spotkań 2 kolejki naszej Ekstraklasy jest konfrontacja pomiędzy Zagłębiem Lubin i Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze tego pojedynku w 1 kolejce pokonali Legię Warszawa 3-1 na ich boisku co pozwoliło im zająć fotel lidera. Faworytem tego pojedynku są podopieczni trenera Lewandowskiego, którzy mają serię 3 kolejnych meczy zwycięskich. Przed sezonem do Lubina sprowadzono między innymi takich zawodników jak Vladislav Sirotov, z Zenita 2 Petersburg ( zaliczył asystę z Legią), oraz Damjana Bohara z Maribora. W sobotnim meczu w drużynie gospodarzy nie zagrają tacy zawodnicy jak Konrad Forenc, i Saša Balić którzy są kontuzjowani. Goście drużyna Zagłębia Sosnowiec to beniaminek, który na inaugurację przegrał na swoim boisku z Piastem Gliwice 1-2. Podopieczni trenera Dudka w1 lidze grali znakomicie, ale gdy przyszło im grać z lepszymi drużynami spalili się. Przed sezonem do beniaminka przyszli tacy zawodnicy jak Piotr Polczak , Dejan Vokic, i Torunarigha. Oglądałem oba mecze drużyn walczących w tym sobotnim spotkaniu i lepiej zaprezentowali się lubinianie przeciwko Legii i to oni powinni zdobyć 3 punkty.
Dziś na rozpoczęcie 2 kolejki bułgarskiej Parva Liga dojdzie do konfrontacji pomiędzy Etar i Vereyą. Faworytem są gospodarze, którzy w 1 kolejce zanitowali porażkę 1-0 z aktualnym Mistrzem Ludogorets. Gospodarze na swoim boisku mają serię 5 kolejnych meczy bez porażki z czego aż 4 wygrali. Podopieczni trenera Balakova w meczu 1 kolejki nie zachwycali, bo statystyki były po stronie Mistrza, ale dali sobie wbić zaledwie 1 bramkę. Goście drużyna Vereya w 1 kolejce zremisowali bezbramkowo z Septemvri Sofia i dziś zechcą zdobyć kolejne punkty chociaż nie będzie to łatwe do wykonania. Przejezdni nie radzą sobie w meczach w delegacjach, bo mają serię 6 kolejnych porażek, a w 10 ostatnich meczach na wyjeździe wygrali zaledwie tylko raz z Slavią Sofia. Po za tym należy dodać że w tych 10 meczach strzelili zaledwie 3 bramki. W dzisiejszym spotkaniu zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy na swoim boisku są zawsze groźni i na chwilę obecną są lepszą drużyną niż ich dzisiejszy przeciwnik.
Dziś mimo słabej oferty wybrałem spotkanie 1 kolejki rumuńskiej 1 Ligi gdzie CS U. Craiova podejmie na swoim boisku drużynę Poli lasi. Faworytem tej konfrontacji są gospodarze, którzy poprzedni sezon zakończyli na 3 miejscu po rundzie zasadniczej. CS U. Craiova w ostatnich meczach kontrolnych nie radziła sobie za dobrze, bo zanotowali 3 porażki i dziś zechcą przełamać swoją niemoc na swoim boisku. Goście drużyna Poli Iasi poprzedni sezon zakończyli na 6 miejscu mając na koncie 1 zwycięstwo, 1 remis i 8 porażek w grupie mistrzowskiej. Przyjezdni na 10 ostatnich spotkań zanotowali tylko 1 zwycięstwo, 1 remis i 8 porażek. Patrząc na historię spotkań pomiędzy tymi drużynami to można zauważyć że gospodarze dzisiejszego spotkania potrafią grać z tym przeciwnikiem bo na swoim boisku wygrali aż 5 razy na 6 meczy. Po za tym liczę na przełamanie się gospodarzy, których czeka za niedługo mecz w europejskich pucharach i morale jak najbardziej będzie podniesione gdy dziś wygrają.




